Flet ministri i Jashtëm i Republikës së Kosovës, Behgjet Pacolli

Ministri i Jashtëm i Republikës së Kosovës, Behgjet Pacolli, gjatë pjesëmarrjes në ceremoninë e inaugurimit të aeroportit në Stamboll, ka deklaruar se ka takuar ministrat e Punëve të Jashtme dhe liderët nga Kirgistani, Sudani dhe ka vendosur kontakte me disa delegacione tjera të nivelit të lartë të një morie shtetesh.

Postimi i Pacollit në Facebook:

Sot, pata kënaqësinë që me ftesë të autoriteve të larta të Republikës së Turqisë të marrë pjesë në inaugurimin e aeroportit më të madhe në Evropë, në Stamboll.  Gjatë këtij organizimi shfrytëzova rastin që të takohem me përfaqësues shtetesh të ndryshme pjesmarrëse. Takova minstrat e punëve të jashtme dhe liderët nga Kirgistani, Sudani dhe vendosa kontakte me disa delegacione tjera të niveit të lartë të një morie shtetesh.  Falënderim i madh për kontributin e Turqisë në mbështetje të shtetit të Kosovës

SHPËRNDAJE