Mesazhi emocionuese i Granit Xhakës për Kosovën

Mesfushori shqiptar i Arsenalit, Granit Xhaka më një mesazh emocionuese ka uruar ditëlindjen e Kosovës.

Reprezentuesi shqiptar i Zvicrës përmes llogarisë së tij në Facebook, ka uruar nëntëvjetorin e shtetit tonë.

“Jam i lindur në Zvicër, jetoj në Londër, kurrë nuk do të harroj dhe me zemër do jem në vendlindjen e prindërve të mi.  Urime pavarësinë Kosova jon”, ka shkruar Xhaka

SHPËRNDAJE