Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Memli Krasniqi, pritet të takojë nesër të dërguarin e Shteteve të Bashkuara të Amerikës për Ballkanin Perëndimor, Gabriel Escobar

Partia Demokratike e Kosovës ka bërë të ditur se lideri i PDK-së dhe i opozitës, Memli Krasniqi do të takohet të mërkurën me emisarin amerikan dhe me ambasadorin e SHBA-së në Kosovë, Jeffrey M. Hovenier.

Zyrtari i lartë amerikan po qëndron në Kosovë për të diskutuar për zhvillimet e fundit politike në vend e rajon.

SHPËRNDAJE