Ministri i Kulturës Rinisë dhe Sportit, Memli Krasniqi është bërë baba për të dytën herë.

Familjes Krasniqi i është shtuar edhe një anëtar i ri në familje, i cili është pagëzuar me emrin Mal.

Memli Krasniqi është i martuar me Meliza Mehmeti-Krasniqi dhe dyshja kanë edhe një vajzë, e cila quhet Bora

SHPËRNDAJE