Preshevë, 18 shkrut -“Mirsad Keriç, muzikant dhe tastierë, vdiq pas një aksidenti të tmerrshëm të trafikut që u zhvillua këtë mëngjes në Gjermani, meqerast këngëtari i njohur Shaban Shauliq humbi jetën.” ishte ky lajmi i rreme i mediave serbe i cili me pas u demantua nga djali i tij Denisi, njofton agjencia e lajmeve “Presheva Jonë”.

Djali i Mirsad Keric Denis Keric njoftoi në profilin e tij në Facebook se babai i tij është gjallë.

“Babai im është gjallë! heeej ju media e jeni në mend..?!” ka thene djali i muzikantit duke demantuar mediat serbe.  Mirsad mori lëndime të rrezikshme për jetën dhe truri i tij u kap.

Ky informacion  i rfrem nhga mediatz sderbe, tash per ta mbulkuar genjeshtren spekulojne her se na ka thne nje moter medicioanle gabimisht e here  e paska “konfirmuar”  nje ffare  menaxheri?!

SHPËRNDAJE