viktttMediat boterore duke folur per sulmin dhe viktimat e fundit ne Mynyh te Gjermanise ne mesin e nëntë viktimave jane edhe tre qytetare nga Kosova, njfton agjencia e lajemeve “Presheva jone” /Trois citoyens du Kosovo se trouvent parmi les victimes de la fusillade à Munich. Notre consulat à Munich a établi avec la police allemande et les familles que trois jeunes Albanais (du Kosovo) ont perdu la vie lors de l’attaque/

Sipas gazetes zvicerane 20 minuten Armela Segashi është njëra nga viktimat, që u bë e njohur përmes postimit të vëllait Arbnor Segashi. Ajo kishte vetëm 14 vjeç. Ndërsa viktima tjetër shqiptare është Dijamant Zabergja, që u bë publike nga babai Naim, gjithashtu në Facebook, shkruan focus.de..

Tetë nga nëntë viktimat e Munihut ishin të moshës rinore, 14-21 vjeç, vetëm njëra ishte grua e moshës 45 vjeçare, informon botasot.info, lajmin e mediave gjermane. Ndersa “Basler Zeitung”, ka shkruar në titullin e saj kryesor se “mes viktimave të Munihut jane edhe  disa shqiptarë

 

 

SHPËRNDAJE