Bujanoc, 1 maj  -Udhëtime komode, te sigurta dhe shpjetë..jane keto tri elemente qe e kane bëre joshese per qytetaret nga Lugina e Presheves, Kosova dhe Maqedonia qe te udhëtojne nëpër Evropë dhe anasjellatas per mërgmitaret meKompaninë e njohur udhetimeve te autobuseve MAXHARRI TOURS nga Bujanoca qe udhëhiqet nga z.Lulzim Fejzullahu, njofton agjencia e lajmeve “Presheva Jonë”

 

Te kompanine e autobuseve MAXHARRI TOURS, jo vetëm lire e mire, por edhe komod e shpejte me muzike me afer Evropës dhe drejt Vendlidjes sa qele e mshelë sytë!

Ne Gjenevë dhe Zurich kem takuar disa pasagjerë te cilet flasin fjale te mira për kompaninë MAXHARRI TOURS, sim dos per stafin dhe kushte ne autobus. “Une gati qe 10 cite udhëtoj me autobuset e Maxharrit dhe eshte kënaqesi te udhëtosh me ta. Shërbimi eshte ne nivel. Autobeset jan komod dhe shoferet sillen sikur te ishim nje familja. E ndalin  autobusin aty kur te themi ne, kur duam te pushojme apo kur kemi nevoja tjera. Kompania gjate udhëtimeve pos me muzike qe na e shkurton rrugen, ata edhe na sjellin pije freskuese dhe na ofrojne ushqim, duke zgjedhur restaurantet gjate rrugës…” thote familja Maliqi nga Bujanoca te cilet ne cdo dy muaj udhëtojne nga Gjeveva per ne Lugfinene e Preshevës.

Sherfi Xhelili, nenpunes ne kompanine Maxharri Tours, thote për agjencine e lajmeve “Presheva Jonë”  se “perkunder sezonave te pushimeve, ne nuk shfyrzojme udhetaret duke t’i ngritur cmimet e udhtimeve. Tek ne cmimet jane tere vitin identike, dimer vere, pushime pa pushime.. dhe ato nuk guxojne te livizin qofshin per festa apo gjete pushimeve te shkollave apo pushimeve verore. Pasagjeret tane kane privilegj te udhtojne me autobuset tane modern qe posedojne gjitha kushtet bashkohore dhe te domsodoshme per udhetaret. Vec asaj, ne Buss-at tane mund te marrin edhe gjësende, bagazh sipas deshirës.

 

Me Buss-at e MAXHARRI ToURS ma mire se ma ballon, bëjmë dicka me  shume se sa udhëtim, bëjme ekskurzion!

Fjale te mira kane edhe studentet shqiptare në Zvicet te cilet studojn ene Universitetin e Zurichut apo ne Lausanne dhe Gjenevë. Ata thone se kurre nuk marrin aeroplan per te shkuar ne vendlidnje, sepse siq thone ata “ma Buss-at e Maxharit jo vetem me lire dhe me komod, por edhe me kete rast bëjne ekskurzion, duke shetitur me 80 apo 100 euro qendra te ndryseem te Evropës dhe vise tjera te ballkanit duke shkruar ne vendlidje dhe duke u kthyer ne studime ne Zvicër..”

“Fale kompanise se udhtimeve Maxharri Tours cod feste po vitootj djemte, nipat dhe mesat e mia si per Bajram ashut edhe per diten epamavrsive, ditne eflamurit etj. Me autobussat e Maxhari Turs ska me kurbet as mall, jemi bere turista sa here po na teke tpo shkojme n vizita vetem me 100 euro, merr me mend. Dikur aq te holla na shkjonin per faculeta e paloma duke fshire lotet nga malli për djemte apo per vendlindjen…” thone dis apriunder qe takuam ne satconin e autobusave para se te niseshin ne udhtim me Maxharrin Turs për ne Zvicer.

Jo vetem kaq, qytetaret e Bujanocit dhe Lugines se Presehves komapnine e udhtimeve Maxahri Tours e njohin jo vetem si agjencien udhtimesh, por edhe si nje kompani humanitare e cila shpesh organizon udhëtime falas apo me cmime simbolike per haxh, ekskursione me nxenës te shkollave qofte në Kosovë apo Shqipëri. majfton t epermednim gjerstin e fundit human me rastin e ceremonise se varrimit te te djalit te akdamik Nexhat Dacit etj..

ITENERARI

Maxhari Tours u kriju ne vitin 2013 Selia kryesore gjendet ne Bujanoc. Gjithsejt ka 20 autobus me kushte modern, dihet te gjithe te paisur me klimë (nxemje për dimer) Tv, Wc, Wifi etj.. Linja nga Kosova per ne Zvicer ështe 4 her ne javë. Gjatë pushimeve verore nisjet nga Zvicra janë qdo dite.

Te marten dhe te premte ka relaniconin Kosove-Serbi-Hungari-Austri-Gjermani-Zvicer.

Te merkuren dhe te shtunen ka relacionin Kosove -Serbi-Kroaci-Slloveni-Itali-Zvicer.

Për me shume: informacione apo rezervime mund te telefononi ne numrat e laretëpëmendur ose mund te shkrunai duke vizituar faqene e kompansie Maxharri Turs ne fb: https://www.facebook.com/MaxhariTours/L’image contient peut-être : ciel et plein air L’image contient peut-être : plein airL’image contient peut-être : ciel, bus, arbre, plein air et nature

SHPËRNDAJE