Gjatë ditëve të fundit, në Kosovë ka vazhduar trendi i rritjes së rasteve pozitive me COVID-19 si dhe vdekjeve si pasojë e këtij virusi

Të enjten u konfirmuan edhe 1 mijë e 612 raste të reja me koronavirus, ndërkaq vdiqën 32 persona të infektuar.

Po ashtu, Ministria e Shëndetësisë bëri të ditur se përgjatë 24 orëve të fundit u shëruan 2 mijë e 460 persona.

Numri i rasteve aktive me COVID-19 në vend ka shkuar në 26 mijë e 524.

 

 

 

SHPËRNDAJE