Futbollistet e Shqipërisë dhe Maqedonisë

Edhe para nisjes së ndeshjes, ka ardhur provokimi i parë nga maqedonasit kundrejt shqiptarëve. Himni shqiptar është vërshëlluar në Strumicë

Po ashtu, sapo futbollistët e kombëtares kanë zbritur në fushë për nxemjen, janë ndeshur me vërshëllima të gjata nga tifozët maqedonas.

Kundrejt tyre nuk kanë munguar as sharjet. Federata Maqedonase e Futbollit është treguar e vëmendshme duke i mbytur vërshëllimat me audion e stadiumit.

Ndërkohë për ndeshjen janë bërë zyrtare edhe formacionet, me trajnerin Panucci që ka surprizuar me një (3-5-2).

SHPËRNDAJE