Nuk është gjithmonë e lehtë të gjesh një laptopë të mirë, posaçërisht nëse keni një buxhet të limituar.

 

Jetëgjatësia e baterisë, performanca dhe pesha janë tri gjërat që duhet të merren në konsideratë. Por, procesi i gjetjes së një laptopi të mirë gjithmonë është një proces i ndërlikuar

 

Çdo vit, Expert Reviews teston qindra laptopë të ndryshëm të cilët gjendet në raftet e dyqaneve dhe tani ata kanë përpiluar një top dhjetësh me laptopët më të mirë të vitit 2016.

 

Më poshtë mund të shikoni listën e plotë.

 

1. HP Spectre 13

 

Procesori: Dual core 2.5GHz Intel Core i7-6500U, RAM: 8GB, Dimensionet: 325x229x10.4mm, Pesha: 1.11Kg, Madhësia e ekranit: 13.3in, Rezolucioni i ekranit: 1,920×1,080, Grafika: Intel HD Graphics 520, Memoria: 512GB SSD

 

Çmimi: 1,231 euro2. Lenovo ThinkPad X1 Tablet

 

Procesori: Dual-core Intel Core m7-6Y75, RAM: 8GB, Dimisonet:291x9x210mm, Pesha: 795g, Madhësia e ekranit: 14in, Rezolucioni i ekranit: 2,560×1,440, Grafika: Intel HD 520, Memoria: 256GB SSD

 

Çmimi: 1,380 euro3. Acer Switch Alpha 12

 

Procesori: Dual core 2.3GHz Intel Core i3-6100U, RAM: 4GB, Dimensionet: 292x201x9.5mm, Pesha: 910g, Madhësia e ekranit: 12in, Rezolucioni i ekranit: 2160×1440, Grafika: Intel HD Graphics 520, Memoria: 128GB SSD

 

Çmimi: 568 euro4. Dell XPS 15 (I prodhuar në fund të 2015, Skylake)

 

Procesori: Quad-core 2.6GHz Intel Core i7-6700HQ, RAM: 16GB, Dimensionet: 357x235x17mm, Pesha: 2kg Madhësia e ekranit: 15.6in, Rezolucioni i ekranit: 3,840×2,160,Grafika: Nvidia GeForce GTX 960M, Memoria: 512GB SSD

 

Çmimi: 1,562 euro5. Aorus X7 Pro v5

 

Procesori: Quad-core 2.7GHz Intel Core i7-6820HK, RAM: 32GB, Dimensionet: 428x305x22.9mm, Pesha: 3.2kg, Madhësia e ekranit: 17.3in Rezolucioni i ekranit: 1,920×1,080 Grafika: 2x Nvidia GeForce GTX 970M, Memoria: 1TB HDD, 512GB SSD

 

Çmimi: 1,990 euro6. Asus ZenBook Flip UX360CA

 

Procesori: Dual-core 0.9GHz Intel Core m3-6Y30, RAM: 8GB, Dimensionet: 323x220x13.9mm, Pesha: 1.3kg, Madhësia e ekranit: 13.3in, Rezolucioni i ekranit: 1,920×1,080, Grafika: Intel HD Graphics 515, Memoria: 128GB SSD

 

Çmimi: 710 euro7. Microsoft Surface Pro 4

 

Procesori: Dual-core 2.4GHz Intel Core i5-6300U, RAM: 8GB,Dimensionet: 292x201x8mm,Pesha: 1.37kg inc keyboard and power brick, Madhësia e ekranit: 12.3in, Rezolucioni i ekranit: 2736×1824, Grafika: Intel HD graphics 520, Memoria: 256GB SSD

 

Çmimi: 1,126 euro

SHPËRNDAJE