Prishtinë, 4 dhjetor -Sot nuk eshte trimni me e therr dikend me thikë apo gërshërë. Por trimeri eshte kur e sheroln me gershere. Pra,  ky eshte hirurgu tahsme i njohur ne Kosove, specialisti nga Presheva dr.Ekrem Sefiu i cili ja futi gersherit n’bark kryetarit te Drenasit Ramiz Lladrovci te cilit me pas ja dha doren, e perqafoi, njofton agjencia e lajmeve “Presheva Jonë”

 

Dr.Ekrem Sefiu: Puna jone si mjek, ështe sa me pergjegjësi, po aq edhe humanitare

L’image contient peut-être : Ekrem SefiuThote nje fjalë mos u befsh per doktorr..Por, kur dalin nga kabineti apo salla ku operacionit te dr.Ekrem Sefiu shumica thone “valla u bofsh per doktor, mos me qene keta na marojmë..” te cilet klineteve ju shpëtojne apo ju zgjasin jeten… Keshtu ishte shprehur edhe kryetari i Drenasit, Ramiz Lladrovci i cili është shtruar në spital pasi ka pasur një problem shendetesor.

Por fale angazhimit, gershëreve te dr.Sefiut ai sot eshte shendosh e mire dhe mund te vazhdoje lirisht te merret me politike edhe nja 100 vjet, por ka mbetur me borgj qe te perkujdeset me shumë tash e tutje edhe per Luginen e Preshevës, ndryshe ishalla si vjen rendi serish t’i bine n’dore te ketij mjeku nga Presheva, ka shkruar dukem qeshur gazetari i agjencise së lajmeve “Presheva Jonë”

“Puna profesionale gjatë viteve, krijon dhe besimin tek personaliteteve te njohura. Lladrovci nuk ishte politikani i vetem qe ka apsur besimin tek une..por edhe disa tjere nga Kosova e Sqhiperia dhe Presheva..por disa skane deshire t’i permendi emrat dhe etika jone profesuonale ne punen tone te perditshme e ruan konfidencialitetin e pacienteve tane.. Shkurt, puna jone si mjek, ështe sa me pergjegjësi, po aq edhe humanitare..” ka thëne dr.Ekrem Sefiu për agjencine e lajmeve “Presheva Jonë”

Përmes rrjeteve sociale, Lladrovci ka njoftuar se është shtruar në spitalin e Vushtrrisë, pasi ka qenë i detyruar ti nënshtrohet një operacioni. Lladrvoci nme fb e tij ka shkruar: Falënderoj nga zemra dr. Ekrem Sefiun dhe ekipin mjekësor të Spitalit në Vushtrri, anesteziologun dhe infermieret, të cilët me sukses të plotë, dje, kryen operacionin e largimit të gurëve nga tëmthi. Falënderoj po ashtu stafin drejtues të spitalit, motrat dhe stafin tjetër të spitalit, për përkujdesjen në mënyrë shembullore dhe rregullin e shkëlqyer në spital.

 

 

 

 

SHPËRNDAJE