serbbbkPreshevë, 3 korrik  -Siq kemi raportuar  nje kkengatre enjohur ne Serbia  Dunja Ilic u rrah brutalisht në Prishtinë. Aju nuk ka dal fare nga banesa  e saj , nga frika. Nje fat te tille te qytekit qe deformua fytyra (licno pisi) nuk kishte vetem Dunja por edhe yjet e tjera serbe me emrer ne Begrad sikur aktorja  Mina Llazarevic apo Anna Maria Zujovic,  shkruan agjencia  e lajmeve “Presheva Jonë”

 

Dunja nuk është e paa viktime  që ka vuajtur dhunën. Këngetare, aktore, nuk nuk janë të mbrojtur nga të tjerët kur është fjala për dhunën ndaj grave edhe ate ne pike te dites ne Beograd apo Prishtinë. At rrahen brutalisht kyresiht nga buura e tzyre, dashnoret apo ihs frajerat te ciulave shpesh ju kane prshur fytyren duke ju thene se “lavire, ta prishi “lični opis”-in saqë “licna karta” aktuale nuk të vlen..” shkruajne  “Presheva Jonë” duei ju refreuar deklataave te tyre ne polici

Aktorja Mina Llazareviq rrahur në banesën e saj dhe policia erdhi vetëm pasi bashkëshorti i saj, balerini Goran Stanic e qëlloi me një pushkë automatike nga tarracë.

Shefja  e fitensit Anna Maria Zujovic eshte sulmuar duke u lenduar ne  kokë nga Vlada Stanojevic një vit e gjysmë më parë. Ai ja ka prishur serin Ana Marise  e cila ka pbulikuar nje fotro ne rrejta sociale. Ajo  ka  akuzuar liderin se e ka  rrahur atë pameshirshëm.
Maja Marijana të Premten 2013 mori një rrahje nga burri i saj Mladen Smakiqi kthimit të tij nga festimet. Incidenti ndodhi në makinë, pas së cilës ajo arriti të shpëtojë. Ajo shkoi në Qendrën Emergjente, ku mjekët zbuluan se ai ka një tronditje të butë. Këngëtarja nuk ka ankesë penale kundër bashkëshortit të saj.
Ish-të dashurin Mia Borisavljevic u rah nga ish frajeri Nikola Miniq, gjt enje koncerit ne një një klub të Beogradit. Nikola kihstze goduitur shpuilla ebkosa  kengetzaren Mia e cila rastin e paraqi menjehre në polici. Këngëtarja tjeter Nada Topcagic ka konfirmuzar  se  u rrah nga kolegët Marinko Rokvic. Në fakt, ata ishin së bashku në turne në Kroaci.

Vjaza e Dzejit Ramadanovski, Ana këngëtarja Adil Maksutoviv në dhjetor 2013 eshte sulmuar dhe  rrahur brutalisht, dy muaj para lindjes. Në e saj grushta disa herë në stomak, ku ai kishte një plagë të freskët seksion cezariane. Ana raportuar policisë Adila dhe tërë rasti përfundoi në gjykatë. Ivana Stamenkovic Sindi ihste rrahur po asut burtlaisht nga  ish-burri i saj. Rasti tjeter kur Ksenija Pajcin përfundoi tragjikisht. Ajo ishte dashuri i saj Filip Kapisoda mundi të parë dhe pastaj vrarë për shkak të xhelozisë. Philip pastaj bëri vetëvrasje.

SHPËRNDAJE