Résultat de recherche d'images pour "Qamil Isufi"Prishtinë, 24 janar -Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj ka pritur sot në takim kryetarin e Rrjetit të Bizneseve Shqiptare në Zvicër. Haradinaj i ka shpalosur Isufit hapat e Qeverisë për reformën fiskale që do të krijonte ambient më të mirë për të bërë biznes, njofton agjencia e lajmeve “Presheva Jonë”

“Prita në takim Qamil Isufin, kryetar i Rrjetit të Bizneseve Shqiptare në Zvicër, me të cilin diskutuam për hapat që ka ndërmarrë Qeveria e vendit në reformën fiskale për të krijuar një ambient të volitshëm për të bërit biznes. Viti në të cilin sapo kemi hyrë do të jetë vit i ekonomisë dhe vendeve të reja të punës. Vlerë e shtuar është rrjetëzimi i bizneseve vendore me ato të jashtme, duke krijuar kështu kompani të përbashkëta që garantojnë prosperitet të ekonomisë sonë”, ka shkruar kryeministri.

SHPËRNDAJE