Kryeministri Sali Berisha pasditen e së enjtes mbërriti në spitalin e Sanatoriumit në Tiranë për një kontroll mjekesor. Burime nga kryeministria konfirmojnë se Berisha kreu vetëm një kontroll mjekësor për një virozë gripale të stinës dhe se gjendja nuk është serioze.

Qëndrimi i Berishës në Sanatorium zgjati rreth 30 minuta. Me heret, ne fundvit kryeministri pati probleme me shëndetin. Ka qenë mesi i Dhjetorit, kur Berisha pati marrje mendsh teksa fliste në ceremoninë e përvjetorit të 21-të të themelimit të PD direkt nga Pallati i Kongreseve.

Ai la fjalimin pergjysem dhe u largua nga salla.Sipas kryeministrisë, kryeministri nuk pati asnjë problem serioz, por vetëm debulesë nga lodhja gjatë ditës.

SHPËRNDAJE