Ngjarja ka kapur faqet e para të mediave zvicerjane, por edhe serbe 

Gjykata e Luzernës ka filluar gjykimin për një vajzë 23 vjeçare me origjinë serbe me akuzën e vrasjes pasi lindi dhe hodhi në tualet binjakët e saj. (“Les corps de deux bébés sans vie avaient été retrouvés à l’époque dans un appartement lucernois. La mère des nourrissons, une Serbe de 20 ans”) transmeton agjencia e lajemeve “Presheva Jonë”

Ajo u shpreh para gjykatësve se aborti në muajin e shtatë kishte ndodhur papritur, por hetimet nxorrën në pah faktin se serbja i vrau fëmijët me qëllim pasi ishte braktisur nga i dashuri i saj po serb.

“Nuk e dija çfarë po më ndodhtë. Kisha dhimbje dhe isha e shtrirë në tualet kur papritur shoh që tualeti ishte i mbushur me gjak”, tha 23 vjeçarja para gjykatës, por dëshmia e saj nuk i bindi ata.

Ngjarja ka kapur faqet e para të mediave zvicerjane, por edhe serbe.

Image
SHPËRNDAJE