L’image contient peut-être : 1 personne, assisDhjeta huligane serbe u perlshen me tifiozet brazilienprej, duke pergakur mes mete, kruse disa  serbë dhe ruset ne vedn qe t’i ndanin ata beni foto dhe filmonin luftën mes tifozeve!, njufton agjencia e lajmeve “Presheva Jonë” due u referujar mediave boterore.

Një familje serbe do të kujto Kupën e Botës në Rusi, jo për shkak të rezultateve që kanë bërë lojtarët serbe, ashtu-keshut te humbur,  por për shkak trishtimit qe pane ne  tribuna gjatë ndeshjes mes Serbisë dhe Brazilit.

Huliganet serbe rrahin brutalisht tifiozet brazilien – Los hooligans serbios vencieron brutalmente al brasileño brasileño 

Gazeta serbe Kurir sjelle ca fotgrafi t eeprleshjeve mes tifozeve serbe dhe braziliane ne sdatdiumin Arena te Moskës te parë nga e gjithë bota.

<p>Fudbaleri Brazila savladali su Srbiju u poslednjoj utakmici grupe E na Mundijalu u Rusiji. </p>Siq raportojne mediat boterore, Dhjetra serbe, si zaknoisht kishin nisur te provokojne tifoizet dhe futbillistet gjate ndeshjes  kunder Brazilit. Ata kishin fewr e tregur  na tregoi gishtin e amdhe te dorës.

Babai dhe ai pësoi lëndime në kokë, ndërsa nëna, fatmirësisht, mbeti e padëmtuar.

Tifozët serbë por edhe rus që ishin në afërsi nuk menduan as t’i ndihmonin, por ata regjistrojnë se si i rrahen brazilianët .

Ju kujtohet ndeshja Tuluz-Partizani para nent vitesh, ku r ne shatorin evittiti 2009 u vra tifozi francez (Brice Taton-28) ne Beograd nga huliganet serbe (Le supporter toulousain agressé à Belgrade est mort), transmeton agjencia e lajmve “presheva Jonë”

Image associéePar ketij krimi rreth 30 tifoze serbe sulmuan barin ku ishin mbledhur tifozet mysafire, te cilet u sulmuan edhe fizikisht.

Los hooligans serbios vencieron brutalmente al brasileño brasileño

SHPËRNDAJE