Keyetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Memli Krasniqi ka dalë lideri i parë më i votuar në një sondazh që sot ka zhvilluar Gazeta Nacionale në grupinne saj Viber ku ka pyetur lexuesit e saj se “Cili lider politik është më i afërt me punëtorët dhe të varfërit në Kosovë?”.

Në këtë sondazh ku kanë votuar rreth 1000 qytetarë, lideri i PDK-së ka marrë 373 vota, ndërsa pas tij është radhitur kryetari i LDK-së Lumir Abdixhiku me 325 vota, ndërsa i treti ka dalë Ramush Haradinaj me 109 vota, duke lënë mbrapa Dardan Molliqajn e PSDD me 79 vota, kryeministrin Albin Kurti me 50 vota dhe Fatmir Limajn e Nisma me 25 vota. Ndërsa presidentja Vjosa Osmani në këtë sondazh ka arritur të marr vetëm 5 vota.

 

SHPËRNDAJE