Gjate dites se sotme, lideri i opozites ne Kosove, njeheri edhe i pari i PDK-se, z. Memli Krasniqi ka prirut ne takim kryetarin e komunes se Gostivarit, z. Arben Travori.

Z. Travari njeherit eshte edhe kryetar i Aleances per Shqiptaret ne Maqedonine e Veriut, ku ne takim u diskutua edhe per bashkepunim te ndersjele nderpartiak.

Ja postimi i z. Krasniqi:

Kisha kënaqësinë që, në vizitën e tij të parë zyrtare në Kosovë, ta takoj kryetarin e Aleancës për Shqiptarët, mikun tim Arben Taravari, njëherit kryetar i Komunës së Gostivarit, të cilin e mirëprita në selinë e Partisë Demokratike të Kosovës.

Në këtë takim diskutuam për gjendjen aktuale politike, zhvillimet në Kosovë dhe Maqedoni të Veriut, si dhe rolin e faktorit politik shqiptar atje.

Folëm edhe për planet dhe objektivat që mëtojmë t’i përmbushim përgjatë këtij viti, si dhe për thellimin e bashkëpunimit mes dy partive dhe dy vendeve. PDK mbetet përherë e përkushtuar në kultivimin e raporteve tona të mira vëllazërore.

SHPËRNDAJE