Moderatorja Fjoralba Ponari ka reaguar ashpër ndaj Big Brother. Ajo është shprehur se në këtë emision ka vetëm dhunë.

“Ndjese qe nuk kam qene aktive ne ig, se kam pasur giera te tjera neper duar keto 2 dite pervec pultit te tv.
Kete vit kam giithe luksin e botes ge te mos ndikohem emocionalisht, sepse nuk kam raporte te aferta me askend aty brenda si dhe ti ndahem me dite tv, ndryshe nga vitin e shkuar.
Megjithatë me kerkesen tuaj, u futa dhe pashe diku te 10 video pak a shume, ndoshta jo mjaftueshem per ju, por miaftueshem per mua per te konstatuar qe giendja aty eshte e mierueshme dhe aspak njerezore.”- shkroi ajo.
Sipas saj dhuna në BBV e Kejvinës ndaj Luizit është e patolerushme.
Te vesh ne tabele qitje nje individ me justifikimin qe po ”e denon” aq me teper ne kope ( po po kope, sepse vetem civil nuk po tregohen ata aty) nuk eshte fare Njerezoreeee dhe jep shembull me te shemtuar, jo qytetar te mundshem per gilthe ata qe i ndjekin e influencohen nga ekrani.
Dhuna verbale dhe fizike pa dallime glinore, eshte absolutisht e patolerueshme che e pajustifikueshme!!!!!
Komunikimi sikur jane ne kohen e shpellave, rrahin gioksin, ulerasin, qellojne. Intelektin as po lodhem ta komentoj, se qe kur ja jep me sa ke ne koke ne vend qe te argumentosh, e ke humbur diskutimin”, shkruan ajo.
Mbrëmjen e së shtunës, komenti i Luiz Ejllit revoltoi shumë modelen Kejvina Kthella, e cila guxoi ta qëllonte me shuplakë. Këto pamje u duk sikur u fshehën mbrëmjen kur po zhvillohej spektakli pasi nuk u transmetuan ndonëse Kejvina shfaqej shumë e nevrikosur dhe nuk kursente gjuhën e rrugës dhe ofendimet ndaj Luizit.
SHPËRNDAJE