Cristiano Ronaldo: Ishte kjo arritja e njërit prej caqeve tona të sezonit,jemi shumë të lumtur për rikthimin e këtij trofeu në vendin e vetë. Edhe më të bukur e bënë fitoren,kur  e dimë se para kemi pasur një kundërshtar të shkëlqyr,ndërsa sa i përketë kesa fitore,meritat i ka “special one”.

Florentino Perez: Skuadra jonë dha maksimumin e saj për ta fituar këtë trofe dhe e fituam. Perez duke treguar se u çlirua kur dëgjoi vërshëllimën e fundit tha se kurr nuk ka shkuar për asnjë trofe të vazhdojë festën në sheshin “La Cibeles” duke thënë se kësaj rradhe nuk mund të duroj pa iu bashkangjitur tifozëve që po na presin në Madrid.

Jose Mourinho : Pas ndeshjes,traineri madrilenë dekralori se futbollistët e tijë e dinin shumë mirë se ata do të fitonin dhe e bënë në mënyrën më të mirë. Më mirë do të ishte sikur të shënonim më herët sidomos atë rastin e Di Marias,pas asaj ndalese të portierit. Këtë ndeshje nëpër kujtime e bënë më të bukur edhe fakti se e fituam kundër një skuadre të shkëlqyer si Barcelona. Në fund ai i la një porosi Cruyffit duke i thënë “faleminderit për epitetin trainer i trofeve,sic e pa edhe vetë,ne fituam”…

Sandro Rosell: Predidenti i blaugranave si duket është përpjekur që ta ngushëlloj veten pas disfatës së pësuar nga madrilenët duke thënë se ne nuk jemi duar bosh. Ndërkohë i pyetur për mendimin e tij rrethë ndeshjes së rradhës në champions,ai tha se nuk jap parashikime.

 

 

 

 

 

SHPËRNDAJE