Një brazilian 30-vjeçar vdiq në rrethana të tmerrshme të mërkurën, pasi plagosi veten me një gotë verë të thyer ndërsa festonte fitoren e Brazilit kundër Serbisë në Itatiba te Campinas. Tamara Maiochi, duke kremtuar fitoren kundër Serbise e gjenë vdekjen, njoftn agjencia  e lajmeve “Presheva Jonë” duke ju referuzar mediave prtugezer (“Tamara Maiochi de 30 anos morreu, na tarde desta quarta-feira, após se ferir com uma taça de vinho quebrada enquanto comemorava a vitória do Brasil no jogo contra a Sérvia, em Itatiba, na região de Campinas”)

L’image contient peut-être : 1 personne, intérieur

Një mbështetës brazilian ishte viktimë e një aksidenti të tmerrshëm dhe të pamundur të mërkurën e kaluar në margjinat e ndeshjes së Kupës Botërore midis Serbisë dhe Brazilit. Tamara Maiochi ndoqi këtë ndeshje të rëndësishme me miqtë në një shtëpi në Itatiba (juglindje). Duke u ulur në një shtrat, 30-vjeçarja mbante telefonin celular në një anë dhe një gotë verë në tjetrën, tha policia.

Në kohën e fyellit përfundimtar që vulosi fitoren e Brazilit, Tamara u ngrit për të festuar fitoren. Kjo është ajo ku ajo humbi ekuilibrin e saj dhe u përpoq të arrijë deri duke qëndruar në një tryezë. Por të ardhur keq rrëshqiti dhe ra mbi gota e saj të verës, e cila më pas u hodh në disa pjesë, njëra prej tyre prerë venë jugore. Me mjetet në dorë, miqtë e Tamarës provuan gjithçka për të parandaluar gjakderdhjen, por vajza e re ishte tashmë e vdekur edhe pse erdhi ndihma e pare.Résultat de recherche d'images pour "Tamara Maiochi de 30 anos"

SHPËRNDAJE