Deputetja e AAK-së, Time Kadrijaj ka reaguar ashpër ndaj deputetes së VV-së Fitore Pacollit rreth deklaratave lidhur me shërimin jashtë vendit të nënës së ish-kryeministrit Haradinaj.

Kadrijaj përmes një postimi në Facebook e ka quajtur Pacollin një femër pa etikë e pa moral.Postimi i plotë:

Një femer, pa etikë e pa moral politik, femer e indoktrinuar dhe e skllaveruar politike, paska gjetur kohë dhe paska marrë guxim me fol për nanën Rukë ,nanën e gjeneralēve dhe luftētarëve të pa epur për lirinë e Kosovës.
Fitore “Pacovja”e cila se ka as një kontribut as kombetar e as patriotik, e helmuar politike e cila kudo që ka qenë ka lobu kunder Kosovēs, kunder liberalizimit të vizave merr guxim me fol per nënen heroinë!
Palou moj aty e mos helmo popullatën me këto deklarata tua të poshtra si vet jeta jote. Ti je ma helmuse se Covid 19.
Turp për ty e per ata qe i përfaqëson! TK! 

SHPËRNDAJE