Jay-Z ka filluar të përshtasë menunë duke ngrënë të njëjtat gjëra me bashkëshorten e tij Beyonce, e cila është në muajt e fundit të shtatzanisë.

Mjekët kanë këshilluar këngëtaren të ketë kujdes me peshën dhe ajo ka filluar një dietë të rreptë vegjetariane. Në shenjë solidarizimi edhe reperi i famshëm amerikan ka vendosur të bëjë të njëjtën gjë.

Burime për ‘US Weekly’ thonë gjithashtu se Jay-Z kthehet çdo ditë në shtëpi me lule dhe i përgatit banjën Beyonce-s para se ajo të flejë.

SHPËRNDAJE