Résultat de recherche d'images pour "aksident jaguar"Preshevë, 12 shkurt -Në natën ndërmjet të shtunës dhe të dielës, në rrugën Preshevë-Gjilan, ndodhi një aksident trafiku ku katër persona u plagosën, njofton agjencia e lajmeve “Presheva jonë”  duke ju referuar burimeve te policiise së  Vranjës.

Aksidenti ndodhi rreth një orë pas mesnatës në Rrugën e Gjilane në Preshevë, nga drejtimi i fshatit Buhiq, në pikën e kthesës për fshatin e  njohur Lezbali.

Pas uljes nga rruga “Jaguar” e shenjave të regjistrimit të Vranjës, shoferi dhe tre pasagjerë u plagosën, një nga pasagjerët (55) u plagos rëndë.

Kundër shoferit (25) nga afërsia e Preshevës, një ankesë penale do të paraqitet në Prokurorinë Themelore Publike në Vranjë për shkak të ekzistimit të bazës për dyshimin se ai ka kryer veprën penale të krimeve të rënda kundër sigurisë së transportit publik.

SHPËRNDAJE