hakalalaHalil Matoshi përmes një postimi në Facebook ka treguar një shembull se si arriti tanimë Presidenti i Kosovës të blej votat pë të arritur qëllimin e tij, transmeton Botapress. Ai ka dhënë shembullin e Margarita Kadriut se pasi ajo ka votuar Hashim Thaçin President ka “fituar” licencen për terminal doganor.

Ja postimi i plotë i Halil Matoshit në Facebook:

Qe nji shembull qysh i bleu HTH votat ne Kuvend?

Margarita Kadriut i asht dhane licenca per nji terminal doganor, te cilin ajo e ka fitu ne tenderim nga Ministria e Infrastruktures e drejtueme nga LDK-ja, perkateisht Lutfi Zharku.
Favor per voten e saj per HTH!

Kjo asht gruaja qe fillimisht ishte e afert me njerezit e SHIK-ut dhe HTH kur arriti madje te ngjitej deri ne postin e nenkryetares se PDK-se nga ku doli me 2015 tuje e cilesu veten te pavarun dhe e akuzonte PFDK-ne per kapje te shtetit.
“Duen te me heqin qafe…njerezit e politikes te lidhun me krimin e organizuem” – duke aludu ne njerezit e HTH – thoshte ajo.

SHPËRNDAJE