Rekordi i gjoksit më të madh është mbajtur prej kohësh nga Sheyla Hershey, ku pas kryerjes së 22 operacioneve, gjoksi i saj ka kaluar në përmasa ekstreme.

[wp-like-locker]Është një ndër personat që mban në gjoksin e saj pjesën më të madhe të silikonit, që një njeri mund të mbajë në trupin e tij, raporton noa.al.

Modelja ka kryer plot 22 operacione dhe tashmë gjokset e saj kanë një diametër prej 142 centimetra, ndërsa peshojnë 4 kilogramë.

Në vitin 2003, një kompani krijoi kondomin më të madh në botë. Ndërsa në vitin 2005, obelisku i Buenos Aires, Argentina është mbuluar po nga një tjetër kondom i përmasave të mëdha, për të promovuar Ditën Ndërkombëtare kundër Sidës.
Babai më pjellor i të gjitha kohërave besohet të jetë Mulai Ismail (1646-1727). Në vitin 1703 ai ka pasur të paktën 342 vajza dhe 525 djem.

Në mbarë botën ky është konsideruar numri rekord i fëmijëve të një prindi, gjë e cila është tepër e verifikueshme.

Gjithashtu mendohet se Ismail mund të ketë pasur marrëdhënie seksuale me rreth 4.8 femra në çdo ditë, për 40 vjet për të arritur këtë numër rekord fëmijësh.

94-vjeçari indian, pretendon se është babai më i vjetër në botë. Ramjit Raghav shprehet se sekreti i burrërisë së tij qëndron tek dieta që ai mban.

Fermeri indian u shndërrua në babain më të vjetër në botë në moshën 94-vjeçare, kur bashkëshortja e tij 58-vjeçare lindi një djalë.

Edhe pse është i lumtur që është bërë baba, indiani shprehet se një fëmijë është mjaftueshëm.

Titulli i babait më të vjetër në botë është mbajtur nga një tjetër indian, Nanu Ram Jogi, i cili në moshën 90-vjeçare u bë baba për herë të 22.
Lina Medina (e cila ka lindur në 7 shtator të vitit 1933, në Ticrapo, Peru) është nëna më e re në botë në të gjithë historinë mjekësore, pasi vetëm në moshën 5 vjeçare ajo ka lindur një fëmijë.

Prindërit e Linës fillimisht menduan se vajza e tyre mbante në barkun e saj një tumor, por pasi e çuan në spital ata zbuluan se vajza mbante në barkun e saj një foshnje 2-muajshe.

Lina u transferua në spital ku lindi një fëmijë 6-kg me operacion cezarian dhe doktorët panë se ajo kishte organe sekusalisht të maturuara.

Asnjëherë nuk u zbulua se cili ishte babai i foshnjes së saj dhe gjithashtu nuk u konfirmua se vajza mund të ishte përdhunuar.[/wp-like-locker]

SHPËRNDAJE