Policia italiane ka sekuestruar nje sasi prej 1500 kg drogë të llojit marijuanë, për të cilën deklaron se vinte nga Shqipëria. Lajmin e bëjnë publik mediet italiane, duke iu referuar policisë dhe operacionit të organizuar nga Guardia di Finanza.

Sipas policise droga është gjetur në brigjet e Brindisit, transportuar me gomone, tipike për transport të lëndëve narkotike. Mësohet se vlera e saj në treg arrin mbi 12 milionë euro. Nuk ka ende të dhëna për transportuesit.

SHPËRNDAJE