fb_img_1480674618058

Gerard Piqué:

 

– “Më i miri në botë? Përgjigjja ime gjithmonë do të jetë Messi… Messi nuk më i miri vetëm në botë por edhe në histori të kësaj loje.”

 

– “Momenti më i preferuar tek Barcelona? Kur ne fituam CHL në vitin 2009 me golat e Messi’t dhe Eto’o’s dhe fituam Tripletën.”

 

– “Rëndësia e Puyol? Unë kam mësuar shumë nga Puyol, jo vetëm në futboll por edhe në jetë gjithashtu… Unë do të shkoj të drekoj me të nesër.”

 

– “El Clasico im më i preferuar? Të dyja 2-6 dhe 5-0, në të dyja ne dominuam dhe morrëm një rezultat fantastik.”

 

– “Luis Suarez? Njëri nga shokët më të mirë të ekipit që kam pasur në karrierën time, ai është sulmuesi më i mirë në botë.”

 

-“Kujtimet më të mira të El Clàsico’s? 5-0 në sy të fansave tanë, dhe kur unë isha i ri në vitin 1993, 0-5 me Romario’n.”

 

– “Të luaj me Messi’n? Shumë e veçantë. Ndonjëherë ti ndjehesh sikur loja ka mbaruar por pastaj Messi ndryshon gjithçka…”

 

– “Çfarë bëj në kohën time kur jam vetëm? Unë dëshiroj… Jo, unë kaloj kohën time të vetme me fëmijët e mi në shtëpi, ata gjithmonë e kthejnë shtëpin në ‘zonë lufte’.”

 

– ”Unë nuk e di nëse Milan’i do të bëhet një lojtar i madh por shpresoj që të bëhet një njeri i madh.”

SHPËRNDAJE