Ticino, 9 mars   -Një 28-vjeçar shqiptar i kërkuar me urdhër arresti ndërkombëtar (Interpol) u ekstradua në Ticino pasi u arrestua në Romë. Ai ishte bos, pjesë e një rrjeti ndërkombëtar te grogës

Njeriu, i cili jeton në Shqipëri, akuzohet për trafik droge dhe pastrim parash, tha policia dhe prokurori publik i Ticino të martën, njfton agjencia e lajmeve “Presheva Jonë”

Arrestimi i tij u bë i mundur nga  një tjetër shqiptar, tashme në vitin 2015.

SHPËRNDAJE