Policia nëpërmjet një punonjësi të Policisë të Patrullës së Përgjithshme ka bërë thirrje në megafon drejtuar protestuesve dhe organizatorëve të protestës që të ndalojnë hedhjen e kapsollave dhe lëndëve piroteknike.

“Te nderuar qytetarë,Ruani qetësinë, ruani gjakftohtësinë.

Mos hidhni lëndë piroteknike, fishekzjarre, kapsolla dhe tymuese në drejtim të punonjësve të Policisë.

Hedhja e kapsollave dhe lëndëve piroteknike se rrezikoni jetën e punonjësve të Policisë”, ishin thirrjet.

Ndërsa edhe kreu i PD-së, Lulzim Basha u beri thirrje protestuesve te mos cenojne policine

SHPËRNDAJE