Zurich, 28 gusht -Një djalosh ka postuar një video të Instagram-in  e tij që tregon një shofer që po vozite vetuiren ne nje shpejtesi tejet te madhe..Rasti tani i intereson policisë. Agjencia e lajmeve “Presheva Jonë” nga Zvicra duke ju referuar burimeve te policise dhe gazetes “Blick” a mesuar se ne kete hetim behet fjalë per te riun serb (20 vjecar) i biti i je pasuri ne kantonin e Zurich-ut.

Ivano është një fëmijë i pasur dhe e i njohur per te gjithe. Sipas “Blick”, ky zvicerane-serbe  20 vjeç, me banim në kantonin e Cyrihut ka cmendur  25.000 ndjekësit etij ne insagram. Kontraktuesi për të besuar profilin e tij, llogaria e tij është e plotë të videos që mund të shihet në një hotel luksoz në Bahamas ose në një pishinë me pamje mahnitëse.

Lamborghini Huracan i tij i bardhë është i gjithëpranishëm. E diel, ai postoi një video në Instagram në të cilën ne shohim një Lamborghini makinë më shpejt se 300 km / h në një rrugë fshati. Shoferi filmon gjithçka me dorën e djathtë gjatë ngasjes me dorën e majtë.

 

Babai reagon

“Blick”, thotë se është e pamundur të thuhet se ai drejtuesi i vetures ishte Ivano. Por polcia duke bere hetime ne doren e djtahe te shodferit ka pare oren Rolex,. q eduke tme shuime t ejete dor efmije sde sa burri, pamvresishtr se ababi iot ij serbi po perpiqet ta shptpoj djalin.

Për të ditur pak më shumë, gazeta shkoi në shtëpinë e të riut. Babai i tij Dejan, 44, i cili iu përgjigj pyetjeve të gazetarit nëpërmjet citofonit të shtëpisë. Serbi tha shkurt se ai po e ngiste makinën e jo djali i tij. I pyetur për Rolex-in, babai u përgjigj: “Ne ndajmë orën. Unë nuk dua të them asgjë më shumë.” (pegjigjie naivbe dhe qesharke, serbi i pasur babe e bir me nje ore?!)

Polcia: Pasojat penale

Të hutuar, “Blick” përsëri jajnhe shkuar në shtëpi. Por këtë herë, kjo është një grua që u përgjigj. Ajo mohoi se babai pranoi të ngiste makinën. Sipas saj, ai shpjegoi vetëm se mbante të njëjtën orë si djali i tij. Pastaj ajo kërcënoi të thërriste policinë. Ivano më në fund është përgjigjur të martën pasdite nëpërmjet tregimit Instagram: ai pretendon se ka gjetur të dhënat në internet dhe kanë kopjuar llogarinë.

Të kontaktuar, policia e Cyrihut nuk ishte në dijeni të videos. Zëdhënësi Ralph Hirt megjithatë siguron: “Ne do të duket menjëherë. Një person që udhëtojnë 310 km / h do të presin pasojat penale. “Sipas tij, policia tani do të hetojë rastin, sidomos për të gjetur se kush po e ngiste makinën dhe do t emrret ves se shpejti s ekush po rren ketu?..

SHPËRNDAJE