Tivar (Bart) 12 gusht -Pra ca oreshe ne Tvivar (Bar) te Malit të Zi ka ndodhur nje aksident fatal nga ne perplasje e  pakines duke lëne te vdekur ne vend një shqiptar dhe shtatë tjere të plagosur, njofton agjencia e lajmeve “Presheva jonë” duke ju referuar burimeve te policise malaziase.

Aksidenti ka ndodhur pas përplasjes së “Porsche Panamera” me  targa shqiptare qe mbante dy udhëtarëve të drejtuar nga E. Rama me vturten tjeter me  targa te Tivarti (BA) “Toyota Jaris”

Aksident trafiku ka ndodhur mbrëmë rreth 23 orë në Bar, në kryqëzimin e Bulevardit dhe 24 nëntori te Dinastia Balsic. Shtetas shqiptar Enes Rama (29) ka vdekur en vend dhe shumë njerëz u plagosën, ku në mesin e të cilëve kishte edhe fëmijë.

“Toyota” në kohën e përplasjes ishte në mes Bulevardit, ndërsa “Porsche”, vazhdoi Boulevard Dinastisë së Petrovicëve në kryqëzimin te vendi i quajtur Tre kulla, afer hekurudhës.

Dëshmitarët okularë thanë se kane dëgjuar një zhurmë te madhe e ndjekur nga klithma femijësh.

Lëndime të lehta pësuar gjashtë persona, përfshirë dy gra këmbësore te rastit. Ato u plagosën kur u godit nga një prej makinave nga përplasja e madhe mes veti. Rama ngha palget e emdha, nuk tregionte shenja  të jetës, i cili vdiq gajte rrugës për në spital. Në “Toyota Jaris” për fat, nuk pati viktima.

Sipas policisë, ky aksident është fatalitet katërt trafiku në 24 orët e fundit në Mal të Zi.

SHPËRNDAJE