Ambasadori i SHBA-së në Prishtinë, Jeffrey Hovenier, ka takuar sot kreun e Partisë Demokratike të Kosovës, Memli Krasniqin, me të cilin kanë biseduar për atë se si partitë opozitare do të angazhohen për një përfaqësim më të mirë për të gjithë qytetarët e Kosovës.

Gjithashtu në takim është diskutuar edhe për forcimin e raporteve mes Kosovës dhe SHBA-së.

 

SHPËRNDAJE