hashshshsasKur s’bon, s’ban !..

Kryeministri Isa Mustafa e ka tërhequr nga rendi i ditës Marrëveshjen për shënjimin e vijës kufitare ndërmjet Kosovës dhe Malit të Zi. Deshtojne me demarkacionin e perfolur dhe te futi perqarje nder shiptaret due futur popullin shiptare buze nje lufte civile. fale VV dhe qyetareve shiptare qe shpëtuane dhe kesaj ardhe Kosoven nga lufta civile ndershqiptare. Me kete deshtim de demarakcionit, po ashut dehsmohet se ne Kosove sot vendos populli dhe jo mafia politike qe gjendet aktualisht ne krye te shtetit, pradnaj edhe ajo duhet te terhiqet menjherew, ka shkruar agjencia e lajmeve “Presheva jonë”

“Konsideroj se sot nuk janë rrethanat dhe nuk është situatat në të cilën duhet të votohet ratifikimi për Marrëveshjen për shënjimin e vijës kufitare ndërmjet Kosovës dhe Malit të Zi”, ka deklaruar Mustafa.

SHPËRNDAJE