raharadinajGazetaret ne Kosove gjate qeverisjes sime do te verpojne lirshem, pa diktakte dhe mediat do te jene partnere ne luften kunder korrupcioit dhe luftes se krimit te organizuar per te permirsuar imazhin jo vetem te Kosoves, por edhe te gazetarise kosovare…ka thënë Ramush Haradinaj, i nominuari për kryeminstër nga radhët e LDK-AAK-NISMA nga takimi i sotem qe kishte  me gazetarin dhe publicistin tone te njohur  shqiptar nga Presheva Nefail Maliqi, gazetar disavjecar ne OKB, njeherit president i Asociacionit nderkombëtar te Gazetarëve Shqiptarë në Zvicër dhe Evropë (AJASE- Association des Journalistes Albanais en Suisse et en Europe”)

 

Kryeinistri i i nominua Haradinaj ka vlersuar laerte rolin dhe angazhimin e  e gazetarit tone ne Gjeneve z.Maliqi ne Gjeneve ne ngritjen dhe sensibiliziin e ceshtjes se Kosoves. Lugines se Presheves dhe  asaj mbare shqiptare ne arenen  nderkobetare.

 

Nga ky takim mes Haradinajt-Maliqi ( korrespondent i agjencise se lajmeve (Presheva Jone ne Zvicer me slei ne Gjeneve) eshte folur edhe per situaten e aktuale ne Kosove, sidomos zhvilliet e fundit politike pas zgjdhjeve te fundit. Vec kesaj eshet preur edhe ceshtje tjera me mjaft interes kombertar dhe nderkombetar, perfshire ketu edhe situaten dhe zhvillimet e fundit ne tri komunat  shqiptare ne Serbi ne Medvegje, Bujanoc dhe Presheve..

SHPËRNDAJE