Preshevë, 29 janar  – “Kosova është Serbi” ishte ky lajmi i parë qe lexuesit e agjencisë  më të madhe ne Serbi “Tanjug” kane mundur ta shofin me nje foto te UCK-së, njofton agjencia e lajmeve “Presheva Jonë”

Sipas njoftimit te Tanjug “Hakerët shqiptarë sulmuan faqen e internetit të dielën në mëngjes, ku në ballinën e Tanjug-ut  është vënë një  flamur i madh kuq e zi me simbole të Ushtrisë Çlirimtare e Kosovës dhe mbishkrimin “Kosova është Shqipëri”.

Site është mesuar web i kesaj agjencie serbe eshte sulmuar nga një grup që e quan veten “Tootx_Kosovo”.

 

SHPËRNDAJE