Reperi nga Presheva Gold AG 

 

Lozanë, 11 dhjetor  -Reperi Arian Agushi alias Gold  AG dhe kengetarja e njohur Enca Haxhia sot pas mesnate  deri ne mengjes e bënë “sabah” me qindra te rinje e te reja në discoteken e njohur në Zvicër Insomnia me muzike dhe kenge, qe kesaj radhe kete mbrëmje i kushtuan Kosovës Lindore.

Diskoteka Insomnia e drejtuar nga Rrahmon Haradini (nga Medvegja) edhe kesaj radhe dukej e vogel për një mijë persona që prezentuan per te ndare diaspore me  Gold  AG,  Enca Haxhia  dhe Mehdin Pergjegjaj-Meda.

 

Serbi largu duart nga Presheva se ktu i thonë Shipni!

Koncerti nisi me kënget e Medës si zakonisht për dashuri… Kurse me kenge kombëtare e patriotike që ngrit temperaturat ne sallën e vogël me nje mije te rinje e te reja shqiptare e zvicerane Gold AG me këngën me te re qe ka bere BUM ne trojet shqiptare “E kam emrin preshevar” pastaj me këngën “Shqiptar”, “Ku mbet Presheva 2008”, “Dashnia e Nanës” etj.. Mergimtaret, ne slalë, simdos ata nga Lugina e preshvës  kenduan e brohoriten deri ne oret e mengjesit “Serbi larg duart nga Presheva, se këtu i thonë Shipni!”

Kurse atmosferen e kenaqi dhe e zbukori Enca Haxhia si me zerin e saj ashtu edhe me trupin sexi-bomba te cilen publiku e quante “Kardishian shqiptare”.. Enca Haxhia kenaqi publikun shqiptar per disa qaste në Lozanë te Zvicres me kënget “A po të pelqen”, “Bow Down” etj..

 

SHPËRNDAJE