Dy vëllezër nga Kosova janë arrestuar në Gjermani nën dyshimin se po planifikonin një sulm terrorist në një qendër tregtare në Oberhausen pranë kufirit holandez, ka thënë policia

Vëllezërit, të moshës 31 dhe 28 të lindur në Kosovë, u arrestuan të premten  në mëngjes në Duisburg, shkruan Bild.

Gjermania është në gatishmëri të lartë pas sulmit të së hënës në Berlin, që la 12 persona të vdekur.

Megjithatë, po vazhdon ndjekja e terroristit Anis Amri, në të gjithë Europën, mirëpo ende nuk dihet nëse kosovarët kishin lidhje me të apo jo.

Mirëpo, ajo që dihet fillimisht, sipas policisë, shqiptarët nga Kosova kishin në plan ta sulmonin qendrën tregtare në Oberhausen “Centro”.

SHPËRNDAJE