Gjenevë, 9 maj -Policia e Gjenevës ka gjetur nje trup te pa jete ne Liqenin e  Gjenevës ne rrethana ende te panjohura, njofton agjencine e lajmeve “Presheva jonë” nga Presheva, duke u referuar burimeve te policise se Gjenevës  Cap. Jean-Philippe Brandt i cili nuk ka dhene infomacione ne detaje.

Policia për momentin nuk jep kurrëfare infomacionesh rreth viktimes se si erdhi deri tek humbja e tij. Sipas z.Brandt me viktimen e gjetur ne liqe eshte duke u marrur Ministria Publike e Gjenevës e cila po zhvillon hetime. Për rastin ne fjale kane shkruar dje dhe sot edhe mediat tjera kosovare.

Agjencia  e lajmeve “Presheva Jonë” nga familajert e te ndjerit ka mesuar se viktima eshte nga Presheva me emrin N. M (40) nga fshati Isivuke. Mesohet se ngjarja ka ndodhur te henen ne mbremje, ku me pas policia e ka gjetur kufomen.Kufoma ende ndodhet ne spital.

Redaksia i shpreh ngushllime familjes Memishi dhe mbare farefisit nga fshati Isuvk dhe Presheva.

SHPËRNDAJE