Preshevë, 5 shtator -Gjashtë futbollistë të rinj, nga shkolla e futbollit FK Lugina nga Preshevë, do të vazhdojnë karrierën e tyre në skuadrën e parë Dinamo nga Vranje, njofton agjencia e lajmeve “Presheva Jonë”.

Besim Bajrami, Ehad Kadriu, Florent Xhelili, Egzon Ahmeti, Sead Rexhepi dhe Selajdin Hamiti, jane keta futbollistet shiptare nga Lugina qe bzyrtarisht u bashkuan në radhët e lojtarëve të ekipit të parë serbe nga Vranje qe në ditën e parë të shtatorit.

– Tradita vazhdon, puna e trajnerëve tanë po vlerësohet gjithnjë e më shumë çdo ditë – tha FK Lugina

Klubi u uroi sukseseve të ish-lojtarëve tani shumë në karrierën e tyre të mëtejshme.

Gjashtë futbollistët e rinj nuk do të jenë shqiptarët e parë që dhurojnë një fanellë të Verdhë me Dinamon.

Para kësaj, ish-shoku i tyre i skuadrës Xhavit Veliu (17) u transferua në klubin Vranje në korrik, dhe dy sezone më parë, një tjetër i ri shqiptar, Domiant Ramadani nga  Trnovac i Madh, i cili u largua nga klubi, luajti në Dinamo.

Disa shqiptarë luajnë gjithashtu në Anëtarin e Superligës.

SHPËRNDAJE