L’image contient peut-être : 2 personnes, dont Gentiana Fana, personnes souriantes, personnes debout et plein airGentiana, hiq me shume se 24-vjeç me prejardhje nga Komuna e Drenasit është vetëm njëra nga vajzat shqiptare që po korrin suksese në botë. Ndryshe nga të tjerët ajo shërben si anëtare e këshillit rinor në zyrën e presidentes së Kroacisë, Kolinda Grabar Kitarovic, njofton agjencia e lajmeve “Presheva Jonë”

Se cfare don te thote te jesh ne kabinetin eje persidente, ne kete rast te Kraciose zonjusha fana për agjencine e lajemeve “Presheva Jonë” ka deklaruar se “dihet, eshte kenaqesi te jesh ne kabinetine nje presidenti aq me teper te nej vedndi tone mik qe shume gjëra na lidhin me ta si huisortikisht ashtu edhe nga aktualiteit i sotem. Jane keto angazhime me majft pergjejgësi. Por,  gjitha keto funskione, suksese arrihen me vullnete te mire dhe perkushtim..”

Përveç në zyrën e presidentes kroate, Gentiana është edhe menaxhere e Këshillit për Punë të Brendshme të BE-së në Këshillin Evropian të rinjve..” L’image contient peut-être : 2 personnes, personnes assises et intérieur

L’image contient peut-être : 5 personnes, personnes souriantes, personnes assises, table et intérieur

SHPËRNDAJE