Skena të frikshme janë parë në fund të ndeshjes së ndërprerë ndërmjet Flamurtarit dhe Vëllaznimit. Pe rekter skandal kane shkruar edhe mediat zvicerane dhe boterore (Spiel-Abbruch nach Fan-Skandal “Krawall im Kosovo-Fussball endet mit Polizei-Einsatz”)  me pamje nga kjio ndeshje duke treguar “marifetin” e vet futbolli kosovar. Deri tahs ska regaur edne FFK apo insitucvionet tona per kete arrogance ne stadiumet kosovare, njofton agjencia  e lajmeve “Presheva jonë”

Tifozë kryeqytetas shihen duke u futur në fushë dhe njëri prej tyre e sulmon një futbollist gjakovar. Për më shumë, shikojeni videon e mëposhtme:

SHPËRNDAJE