En battant l’Azerbaïdjan, le Kosovo a terminé en tête de son groupe de la Ligue des nations.

“Kosova:përpara një epoke të re” (“Kosovo: au-devant d’une nouvelle ère”) ehste yk titulli i gazetave zvicerane te cilet sot i kane dhene hapsire te onsiderueshme ndeshjes se sontme mes kombëatres “Prishtina” dhe ekipit nga Danimarka, njofton agjencia e lajmeve “Presheva Jonë” nga Zvicra
Në këtë takim, zvcrani Bernard Challandes i cli tashme gjendet ne Kosaovë do të testojnë skuadren e tij “Prishtina” para ndeshjeve të para eliminatore për Euro 2020. Kosova dhe Danimarka do të përballen sonte me fillim nga ora 19:00, në stadiumin “Fadil Vokrri”. Kurse te henen  me Bullgarinë.

Challandes sigurisht se në start do të nis me shumicën e lojtarëve që pritet të luajnë edhe kundër Bullgarisë, për të parë se si qëndrojnë skemat.

Më poshtë “Presheva Jonë” ua përcjell 11-shën e cunave te Challandes. qe sopnte do te përballen kunder Danimarkës: Murici, Vojvoda, Rrahmani, Xhemajli, Paqarada, Voca, Shala, Celina, Rashica, Zeneli dhe Muriqi

SHPËRNDAJE