Gruaja e futbollistit tone te njohur ne Zvicer Granit Xhakës, Leonita Lekaj mahnit mediat zvicerane jo vetem per bukuri por edhe per veshjen e saj tradicionale kombetare  me shallvare e jelek te arit, njfto agejcnia e lajemeve “Presheva Jonë” nga Zvicra

Leonita Lekaj, gruaja e futbollistit Arsenal Granit Xhaka nga Baseli, publikoi një seri video dhe foto të saj, ndonjëherë në veshjen tradicionale shqiptare, të marra në festimet familjare në Kosovë më 28, 29 dhe 30 prill 2018, shkruan shtypi zvceran.

Në Instagram, Zvicra shpjegon: “Edhe pse unë kam lindur dhe rritur jashtë Kosovës, kurrë nuk do t’i harroj rrënjët dhe traditat e mia shqiptare. Unë do t’i kultivoj me kujdes gjithë jetën time, sepse jam krenar që jam shqiptar “.

SHPËRNDAJE