Arbana Xhara a mund te jete nje “Girl 007” ne PDK per të zboluar autoret qe bene krime dhe vrasje gjate dhe pas lufte ne Kosovë?

 

 

Shoqata ndekrombëtere Gatetareve shqiptare ne Zvicer dhe Evropë kerkon nga redaksia e Zërit te Blerim Shales (i cili pas Xharres po ashut u fut ner PDK. Bile me heret gazetat kane shkruar se ky Shala ka qene ne sherbimit te KOS-it jugosllav, tash me keta te SHIK-ut)  te distancohet nga veprimet e shefes se tyre e cila diten paraqiten si “gazetare” e naten agjente e SHIK-ut. Nje mosdistancim i kolegeve te Zër-it, mund te koptohet solidarizimi ose edhe ata gjithe jane te SHIK-ut, madje jo vetem ata. por edhe shume gazetare  tjere ne Kasovëdyoshet se punojne ne shërbimet e huaja rajonale?!. sepse boset e tyre poltik nu i pagujane mire. T’i thuash Kadri Veselit kriminele dhe pas pak t ja shtrëngosh doren, duke u radhitur ne partine e tij, kjo deshmon qartë se Arbana Xhara ose ishte spiune e SHIK-ut ose Kos0va ka hyre ne fazen nen portektoratin alla “lesh -thivi”, ndryshe amasadorja amerikane duke folur për krizne isnitucionale ne Kosovës  nuk do te kishte thene “e dhijten punen..”,   njofton agjencia  e lajmeve “Persheva Jonë”

 

Arbana Xhara a mund te jete nje “Girl 007” ne PDK per të zboluar autoret qe bene krime dhe vrasje gjate dhe pas lufte ne Kosovë?

Anëtarja e PDK-së, Arbana Xharra që kur është sulmuar fizikisht nuk ka shkruar asgjë e as nuk është lajmëruar në publik. Por ka qenë Lumir Abdixhiku që e ka nxitur kësaj radhe. Ky i fundit të enjten ka aderuar zyrtarisht në LDK.

Abdixhiku që për shumë ditë e sulmoi atë që kaloi në PDK, te SHIK-u siç i thoshte ai, Xharra tash ish mikun e saj të dikurshëm, e quan hakmarrë primitiv, i thotë se ka nxitur dhunën ndaj saj e në fund i thotë hipokrit.

Në Kosovë me të madhe po dyshohet se prapa sulmit të ish gazetares Arbana Xharra qëndrojnë struktura të PDK-së, respetivisht SHIK-ut që në këtë mënyrë mundohen tia rritin rejtingun para zgjedhjeve. Shumë komentues tani parashtrojnë pyetjen athua tani SHIK-u “do ta sulmojë edhe Berat Buzhalën”, transmeton Gazeta Lajm. Ndryshe edhe Gazetari dhe drejtuesi i emisionit “Rubikon”, Adriatik Kelmendi ka reaguar pas rrahjes së mbrëmshme ndaj anëtarës më të re të PDK-së, Arbana Xharra, bërë në Prishtinë.

Nese Arbana Xharra paska qene spiune e SHIK-ut sigurisht ka deshmi nga dora e pare per vrasje me motive politike në Kosovë. Dhe dicka per fund, ne te ardhmen ne Kosove priten shume surpriza. A mund te na jap dikush pergjigjie psxe Arbana Xhara nuk u fut ne PDJK para tjhemelimit te sdpacilaes, por tash pas themelimit te saj?

Duket sherr, po del hajr. Kush mund te thote jo, nese ish-“kolagja” Arbana Xharra eshte futur nga sherbimet nderkombëtare si (girl oo7″ për ju bashkuar PDK-së me nje mosn te caktuar, për te zbulura rrjetin e zgjerur te autoreve qe bene krime dhe varsje në Kosovë gjate dhe pas lufte, qe ndoshta besojme se “kolegja” Xharra nuk posedon aq kapicitet apo ska “kaqik” te luajne duble spiunazhe..

 

SHPËRNDAJE