Preshevë, 19 dhjetor -Gazeta amerikane ushtarake “Stars and Stripes” ka publikuar një hartë të Republikës se Kosovës me Preshevë ngjitur, Medvegjë, Bujanoc dhe Vranjë dhe Novi Pazar, Bosilegrad, në kufirin bullgar, njofton agjencia e lajmeve “Presheva Jonë” duke publikuar edhe harten.

Mesohet se kjo gazetë është, përndryshe, si organ zyrtar të ministrisë së pjesëve të Mbrojtjes në bazat ushtarake amerikane në të gjithë botën.

 

SHPËRNDAJE