bennhhhh

benlgg11Gjeneve, 17 mars -Duke filluar nga ora 18 ne Gjeneve mbahet Gala Mbremje me rastin e hapjes se garazhes gjigante, me te madhe ne Gjeneve AUTOPRO  BENZ 200 % te udhehequr nga Besnik Benz Ajeti, njofton  agjencia e lajmeve “Presheva Jonë” nga Zvicra

 

 

Mysafire special: Zajmina Vasjari, Labinot Rexha

 

Te ftuar jane rreth 300 mysafire, pos ekipit dhe punetoreve (20 sish) te AUTOPRO  BENZ 200 edhe autoritete nga shqiptare nga Kosova, Shqiperia si dhe autoritete e miq zviceran dhe shune kliente te kesaj garazhe me patron shqiptar nga Kosova Besnik Ajeti i cili qe prej dy deceniesh jeton dhe vepron ne Gjeneve. Do theksuar se vllezerit Ajeti jane te njohur si sponzor, humanist qe kane nduhmuar aktivitete kulturore e kombetare ne vendlindje e Zvicer, njofton  agjencia e lajmeve “Presheva Jonë”

Ket mbremje Gala do te freskoje edhe muzika shqipe. Ne mesin e mysafireve do te jete kengetarja jone e njohur Zamina Vasjari, Labinot Rexha etj.

Te pranishem jane edhe tv e media shqiptare e zvicerane. Ne fund per mysafiret eshte shtruar darke. Ju mirepret Besnik Benz me vellezerit Ajeti!

Adressa:

10 Rue du Pré de-la-Fontaine 1217 Meyrin GENEVE

Tel. 022. 782 04 01

bengennbensf

SHPËRNDAJE