Gonfaron, 15 janar (FR)  -Nje Serb (30) është arrestuar në fshatin francez të Gonfaron, kur u zbulua se në këtë vend për nje muaj rresh egërsish ka torturuar mikun e tij një serb.

Serbit ja kish dnalur edhe buken, sa qe ai nga 82 kg ka humbur 40 kg  i cli ju kihs nenshtruar mënyrave më mizore te tortururave per ne muaj rresht, deri sa ai u arrestua nga policia, njfton agejncia e lajmeve “Presheva Jonë” duke ju referuar mediave franceze i cili akt barbar ka shokuar Francën.

Sipas shtypit francez, njeriu pakënaqur lënë vendin tonë dhe në kërkim të një jete më të mirë shkoi në Francë për te gjetur nje punë.

Monstumi serb ne vitn  2015 ishte ne Serbi i cili i kishte premtuar mikut te tij serb për t ja gjetur nje pune ne biznesi. Njeriu i mjerë, duke mos ditur se çfarë e pret atë, ai nis t empunote para 14 muajsh ne nej fsaht te vogel te Frcnes, si monures i dritareve shkrua, gazeta “Francebleu”

Dy ditë më parë, një histori u shfaq në media franceze në lidhje me tortura brutale, e cila u zbulua vetëm kur viktima ishte fjalë për fjalë në prag të vdekjes.

“Monstrumi serb i vuri duart mbi tavolinë në të cilën ishin të mbushur me copa prej qelqi, dhe më pas e ka rrahur me një shkop bejsbolli mbi duart e tij. Ai është rrahur edhe me nje shuifer bronzi dhe eshte therur me thikë! Dhuna ushtrohet mbi të çdo ditë. Ndonjëherë ai  kishte fjetur edhe në ballkon me netë te tera sepse “miku” i tij nuk ishte i kënaqur me te..” kan thenë policia, trasnmeton agjencia e lajemeve “Presheva jonë”

Sipas njeriu fatkeq, i shtrise enmde ne spital, ihste viktime e torture se gjoja ai nuk ka punuar mjaft mirë dhe se faji eshte i tij pse “patroni monstrum” ka humbur klientët due shkuar ne fait.

Hetimi nga policia franceze do të duhet të përcaktojë dy, njeri i mjerë është torturuar për muaj, dhe se askush, përveç torturuesit gruaja trembeni, dëgjuar asgjë, nuk e vënë re edhe nga mediat.

SHPËRNDAJE