Goal.com ka përzgjedhur formacionin më të mirë të deritanishëm të sezonit në La Liga

 

Ky formacion dominohet nga lojtarët e Barcelonës; Messi, Suarez, Pique dhe Roberto. Më pas vjen Atletico Madrid me Carrascon, Filipe Luis dhe Godinin.

 

Besoni ose jo, Real Madrid e ka vetëm një lojtar në këtë formacion. Fjala është për Toni Kroosin. 

 

SHPËRNDAJE