Real Madrid prej kohësh është në kërkim të një sulmuesi pas konfirmimit të mungesës katër mujore të Higuain dhe njëri ndër të kërkuarit është Mirosllav Klose.

“është e konfirmuar interesimi i Real Madridit,por asgjë më tepër se kaq nuk mund të ju njoftojmë. Agjenti i futbollistit është në kontakt me agjentët e klubit madrilen kështu që duhet të presim e të shohim se qka do të ndodh” kan deklaruar zyrëtar të klubit Gjerman.

“është e qartë prej kohësh se Klose tani e ka humbur vendin në formacionin e klubit gjerman kërshtu që është e pritshme edhe nëse ai largohet” përfundohet në deklaratën e klubit për media .

SHPËRNDAJE